باشگاه کشاورزی فراسرزمینی (کشت برون مرزی)


منوی اصلی
جستجو

اهداف ۱۲ گانه عربستان در کشاورزی فراسرزمینی

سال های نه چندان دوری است که عربستان به بازار گردانی محصولات کشاورزی در منطقه علاقمند شده است .
در دهه اخیر که مقارن با میل و توجه کم رمق دولتمردان ایرانی و البته نه بر اساس ملاحظات اقتصادی و نقش آفرینی در صحنه های تجارت بین الملل و بدون توجه و مشارکت با بخش خصوصی پیش تاز فراسرزمینی ، عربستان گام های بلند و قدرتمندی را در این زمینه داشته است .

هدف های مشخص و معین عربستان در سرمایه گذاری های کلان در حوزه کشاورزی فراسرزمینی فقط تامین غذای ۳۳ میلیون جمعیت خود نمی باشد و بازار کشورهای اسلامی را برای خود هدف قرار داده است .
توجه به تولید و بازار گردانی محصولات استراتژیک انواع مواد غذائی ، گندم ، جو ، ذرت ، دانه سویا ، برنج ، شکر ، دانه های روغنی ، گوشت قرمز ، لبنیات و محصولات شیلاتی و دریائی از جمله حوزه های تعیین شده و در حال انجام میباشد که البته پایانه غلات و بخش روغن عربستان سهم موثر خود را در بازار های منطقه ای و جهانی بدست آورده است .

سرمایه گذاری بیش از ۱۰ میلیارد دلار در اوکراین و در حوزه های مختلف کشاورزی و لجستیک آن فرصت حاکمیتی بر بازار روغن منطقه را برایشان به ارمغان آورده است و در این ایام که ما همچنان درگیر شک بین چرنوبیل و سلامت هستیم سهم بزرگی از بازار گوشت قرمز را نیز در دست دارند .

حضور قدرتمند و موفق سعودی ها در کشاورزی قزاقستان فرصت فعالیت های فرهنگی و دینی را نیز برایشان ایجاد نموده و از این منظر موجبات حمایت های اقتصادی و تجاری را برای دوستان شان در ازبکستان ، تاجیکستان و مهمتر از همه در همسایگی ما افغانستان فراهم نموده است .

غفلت از دیپلماسی اقتصادی و بصورت خاص آن دیپلماسی کشاورزی در سال های اخیر امکان بهره برداری موثر از ظرفیت های دانشگاهی و صادرات خدمات مهندسی و مشارکت حرفه ای تر در رابطه با کشاورزی فراسرزمینی موجب تاخیر در بهره مندی از این فرصت استثنائی نموده است .

 

آخرین اقدام عربستان در کشاورزی فراسرزمینی :  سرمایه گذاری ۶۰ میلیون دلار عربستان برای کشاورزی فراسرزمینی در استرالیا

توجه بیشتر

دعوت از کشاورز های ایرانی به سرمایه گذاری و مشارکت در کشاورزی فراسرزمینی در آذربایجان

https://www.instagram.com/farasarzamini.ir/

کشاورزی فراسرزمینی الزامی اجتناب ناپذیر


تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸


ثبت نظر

خانه تجارت

عضو شوید و اخبار اقتصادی 75 کشور اول طرف تجاری ایران را دریافت کنید .

کشورهای هدف کشاورزی فراسرزمینی

بخش های کشاورزی فراسرزمینی

شرکت های پربازدید

آمار سایت ( شروع 10 آگوست 2017 )

  • 0
  • 43
  • 120
  • 1,295,362
  • اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸