باشگاه کشاورزی فراسرزمینی (کشت برون مرزی)


منوی اصلی
جستجو

یک فعال کشاورزی فراسرزمینی عنوان کرد: فرصت مناسب همکاری با تایلند برای تولید برنج

بخش خصوصی ایرانی و فعال در تایلند، آماده همکاری در زمینه تفاهم مشترک دولت های ایران و تایلند است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی فراسرزمینی، یکی از فعالان کشاورزی فراسرزمینی در تایلند معتقد است: مقدمات خوبی برای اجرایی کردن تفاهمنامه با دولت تایلند محیا شده است.

سید موید رقم خوان، افزود: بر اساس اعلام هفته گذشته ریاست جمهوری محترم مبنی بر توافق به عمل آمده با نخست وزیر تایلند، این کشور پیشنهاد کشت برنج توسط ایران در زمین های کشاورزی تایلند را ارائه کرده که به زودی وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی، با توجه به کمبود منابع آبی کشور، کشت برنج جز در سه استان شمالی را محدود کرده است، عنوان کرد: این موضوع می تواند رفته رفته از تولید برنج که بعد از نان، قوت غالب مردم ایران را تشکیل می دهد، بکاهد. علاوه بر آن، تبدیل سبزی بسیاری از شالیزارهای شمالی به ساختمان های خاکستری و ویلاهای بلند بالا، مزید بر علت شده تا نگرانی از تامین برنج را بیش از پیش احساس کنیم.

به گفته رقم خوان، کشت برنج در تایلند سالانه با بیش از ۳ نوبت صورت می گیرد که در واقع خط تولید برنج را کمتر متوقف می کنند. بنابراین با توجه به نیاز کشور به حدود ۴ میلیون تن در سال و نیز محدودیت آب و خاک کشور، نزدیک به یک میلیون تن در سال از این محصول باید وارد کشور شود. به همین دلیل، کشت فراسرزمینی برنج، قطعا هم از نظر اقتصادی و هم از جهت امنیت غذایی دارای اولویت و مزیت های بی شماری است.این فعال اقتصادی در پایان گفت: امکان و آمادگی های قابل توجه برای توسعه فعالیت های کشاورزی فراسرزمینی در شرق آسیا و به ویژه تایلند وجود دارد که با مشارکت و حمایت دولت و تدوین نقشه راه قابل دسترس خواهد بود.


تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷


ثبت نظر

خانه تجارت

عضو شوید و اخبار اقتصادی 75 کشور اول طرف تجاری ایران را دریافت کنید .

کشورهای هدف کشاورزی فراسرزمینی

بخش های کشاورزی فراسرزمینی

شرکت های پربازدید

آمار سایت ( شروع 10 آگوست 2017 )

  • 0
  • 18
  • 120
  • 1,295,337
  • اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸