باشگاه کشاورزی فراسرزمینی (کشت برون مرزی)


منوی اصلی
جستجو

دولتی ها دخالت نکنند، مشکلی برای کشاورزی فراسرزمینی پیش نمی آید

رئیس کمیته بازرگانی و کشاورزی فراسرزمینی کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان:

دولتی ها دخالت نکنند، مشکلی برای کشاورزی فراسرزمینی پیش نمی آید

یکی از فعالان کشاورزی فراسرزمینی معتقد است که دخالت مسئولان دولتی، برای کشاورزی فراسرزمینی مشکل زاست.

رئیس کمیته بازرگانی و کشاورزی فراسرزمینی کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان، امروز در گفت و گو با خبرنگار باشگاه کشاورزی فراسرزمینی، گفت: متاسفانه دخالت برخی مسئولان دولتی در کشاورزی بیرون از مرزها موجب شده که فعالان این عرصه با مشکلات عدیده ای مواجه شوند.

محمد صادقی، با اشاره به اینکه دخالت نکردن دولتی ها می تواند بهترین کمک برای فعالان این بخش باشد، افزود: اگر آنها در تصمیم سازی و سیاست گذاری های خود موفق بودند، بدون شک امروز کشاورزی کشور با این مشکلات و مصائب دست و پنجه نرم نمی کرد. زیرا ما مردان کاری و نخبه در این بخش کم نداریم و دلیل وضعیت نگران کننده امروز ما عدم تدبیر و سیاست گذاری نادرست در این بخش از طرف مسئولان دولتی بوده است.

به گفته وی، خوشبختانه سرمایه گذاران ایرانی در هر کشوری که حضور پیدا کرده اند در بخش کشاورزی موفق بوده اند. بنابراین تنها دلیل شکست این مردان عمل در داخل کشور، ضعف مدیریت است. پس نباید تقصیر را به گردن طبیعت انداخت. چرا که به عنوان مثال، زاینده رود به خاطر خشکسالی به این روز نیفتاد، بلکه ندانم کاری های مدیریتی آن را به شوره زار تبدیل کرد.

صادقی عنوان کرد: توصیه می شود برای هیات مدیره انجمن کشاورزی فراسرزمینی، افرادی لایق و شایسته انتخاب شوند. زیرا تا به حال هرچه کشاورزی کشور ضربه خورده از ناکارآمدی و نداشتن علم کافی مدیران انتخاب شده توسط ما بوده است. بنابراین کاری کنیم که حرمت آب و خاک کشورهای هدف حفظ شود.

این کارشناس اضافه کرد: چند ماه است که برای تشکیل هیات مدیره انجمن کشاورزی فراسرزمینی، درگیر هستیم و تاکنون نتوانسته ایم آن را به سرانجام برسانیم. زیرا پشت پرده آقایانی نشسته اند که قصد دارند نفوذ خود را همچنان حفظ کنند. اکثر این افراد، بازنشستگان دولتی هستند که خطوط فکری خود را بر انجمن تحمیل می کنند.

صادقی در پایان گفت: به عنوان مثال، اضافه کردن بند “ج” در اساسنامه انجمن، یکی از همین خطوط است. زیرا بر اساس آن، کشاورزان داخل کشور، حق خارج شدن از ایران را ندارند. این موضوع به هیچ عنوان منطقی نیست.


تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶


ثبت نظر

خانه تجارت

عضو شوید و اخبار اقتصادی 75 کشور اول طرف تجاری ایران را دریافت کنید .

کشورهای هدف کشاورزی فراسرزمینی

بخش های کشاورزی فراسرزمینی

شرکت های پربازدید

آمار سایت ( شروع 10 آگوست 2017 )

  • 0
  • 397
  • 4,869
  • 818,771
  • فروردین ۲۳, ۱۳۹۸