باشگاه کشاورزی فراسرزمینی (کشت برون مرزی)


منوی اصلی
جستجو

روسیه یک میلیون هکتار زمین زراعی در اختیار کارشناسان استان اردبیل قرار می‌دهد

توسعه صادرات محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور روسیه ازجمله انواع میوه، سبزی و صیفی تازه، گل و گیاهان زینتی، زعفران و قارچ جزو اولویت‌های صادرات استان اردبیل به کشور روسیه است که در صورت گسترش روابط تجاری فی‌مابین می‌تواند باعث رشد و شکوفایی بخش کشاورزی استان شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از اردبیل، اکبر بهنام جوکه قبل از ظهر امروز در دیداری باهیئت تجاری کشور روسیه و در حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و تعدادی از مدیران مشاورین استانداری با اعلام این خبر افزود: بازار روسیه به دلیل فاصله نزدیک به استان اردبیل ظرفیت مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی و غذایی برای استان فراهم آورده است.
وی با بیان این که همکاری های دوجانبه اقتصادی، تجاری در زمینه محصولات کشاورزی متنوع و با کیفیت استان اردبیل می تواند زمینه های رشد و شکوفایی را فراهم آورد، گفت: بازار روسیه همواره جزو پنج کشور هدف عمده صادرات استان اردبیل محسوب می شود.

استاندار اردبیل افزود: ریاست جمهوری در جلسه هیأت دولت در معرفی اینجانب به خدمت گذاری مردم این استان همواره بر توسعه همکاری های اقتصادی و تجارت با کشور های همسایه را مورد تاکید داشت و مانیز این مهم را در اولویت های برنامه استان قرار دادیم که امروز با حضور هیأت تجاری کشور روسیه و عقد تفاهم نامه های مبادلات تجاری در آینده شاهد رونق بیشتری در توسعه همکاری های استان با کشور روسیه خواهیم بود .

استاندار اردبیل افزود: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا یک آژانس هواپیمایی باربری فی مابین مرکز استان اردبیل با روسیه به صورت مرتب و منظم فعال باشد تا توسط آن بتوانیم محصولات کشاورزی و بخصوص آبزی پروری و همچنین گوشت مرغ را به راحتی به کشور روسیه صادر نمائیم.

بهنام جو افزود: باید یک شرکت ترانسپورت فعال در این زمینه که از تجربیات و کارایی لازم برخوردار است مقدمات شروع یک همکاری تجاری و کشاورزی فی ما بین را آغاز نماید تا بیش از پیش بستر لازم برای همکاریه ای دوجانبه اقتصادی بین استان اردبیل و کشور روسیه فراهم شود .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه افزود: استان اردبیل ظرفیت ها و توانمندی های زیادی در بحث صادرات محصولات کشاورزی و همکاری های تجاری فی ما بین دارد . در حال حاضر یک مرکز تجاری در کشور روسیه به مدت ۱۰ سال توسط بازرگانان استان برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی راه اندازی شده است و ما این آمادگی را داریم که محصولات لبنی و گوشت طیور را به این کشور صادر نمائیم .

عدیل سروی در ادامه سخنان خود افزود: بستر لازم برای صادرات عسل طبیعی، سیب زمینی ارگانیک و چغندر قند فراهم است و علاوه برآن این آمادگی را داریم که جوجه یک روزه نیز به این کشور صادر نمائیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی افزود: توسعه صادرات محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور روسیه از جمله انواع میوه، سبزی و صیفی تازه، گل و گیاهان زینتی، زعفران و قارچ جزو اولویت های صادرات استان اردبیل به کشور روسیه محسوب می شود که امیدواریم با گسترش روابط تجاری فی مابین بیش از پیش شاهد رشد وشکوفایی بخش کشاورزی استان باشیم.

در ادامه این نشست نیز لئو نید لوژچیکو مدیر عامل شرکت ترد اکسپورت کشور روسیه نیز افزود: کشور روسیه آماده همکاری با استان اردبیل در زمینه واردات تخم مرغ نطفه دار، ریشه چغندر قند، گوشت مرغ، اسپرم گاوهای شیری نژاد برتر، گوشت ماهی، گوشت قرمز، جوجه یک روزه و مرغ مادر است .

این مقام روسی در ادامه افزود: در راستای کشاورزی فراسرزمینی کشور روسیه این آمادگی را دارد که ” یک میلیون هکتار زمین زراعی” در اختیار کارشناسان و متخصصین بخش کشاورزی استان اردبیل قرار دهد که این یک فرصت طلایی برای گسترش بیش از پیش روابط تجاری در زمینه کشاورزی محسوب می شود.

کشاورزی فراسرزمینی اقدامی اجتناب ناپذیر


تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶


ثبت نظر

خانه تجارت

عضو شوید و اخبار اقتصادی 75 کشور اول طرف تجاری ایران را دریافت کنید .

کشورهای هدف کشاورزی فراسرزمینی

بخش های کشاورزی فراسرزمینی

شرکت های پربازدید

آمار سایت ( شروع 10 آگوست 2017 )

  • 0
  • 61
  • 200
  • 1,254,850
  • اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸